Partnerzy

logga streck

 

 

RENINGSBORG Helping Hands, www.reningsborg.se  to szwedzka organizacja społeczna powstała w 1992 roku. Głównym jej celem jest pomoc ludziom w potrzebie, znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych, spowodowanych uzależnieniem od narkotyków, biedą, bezrobociem, pobytem w więzieniu, uchodźctwem, problemami socjalnymi (bezdomnością, samotnym macierzyństwem, emigracyjnym wyobcowaniem, itp.).

Siedziba organizacji mieści się w Vastra Frolunda koło Geteborga (Zachodnia Szwecja).

Reningsborg jest inicjatorem idei zakładania sklepów z używanymi rzeczami. W ciągu 15 lat otworzył 11 takich w Rumunii, Polsce, Bośni, Indiach i w Szwecji. Wszystkie oferowane towary są przyzwoitej jakości, a ceny bardzo niskie. Przy pozyskiwaniu towarów, przygotowywaniu, naprawie i transporcie pracują podopieczni stowarzyszenia i rzesza wolontariuszy. Zysk przeznaczany jest na realizację przedsięwzięć statutowych.

Reningsborg prowadzi także sieć mieszkań socjalnych. Oferuje rehabilitację społeczną więźniom, pracę dla wychowanków placówek i osób wykluczonych. Współpracuje z władzami lokalnymi przy realizacji projektów. W ten sposób organizacja stała się ważnym podmiotem współtworzącym lokalny system wspierania w tej części Szwecji.