Sklepy

 

Zanim otworzyliśmy pierwszy sklep w Zbąszyniu, zapytaliśmy naszą koleżankę Beatę, jak go nazwać ? Jak to jak, odpowiedziała, oczywiście Sklep NASZ DOM. I tak zostało. Dzisiaj są już trzy. Pierwszy Sklep NASZ DOM prowadzimy od 1 października 2005 roku w Zbąszyniu. Nie jest to kolejny "lumpeks" z używanymi rzeczami. Jego istnienie legitymuje idea wsparcia uczestników programów Fundacji. A wypracowany dochód przeznaczamy w całości na finansowanie działalności społecznej.

Sklep funkcjonuje dzięki pracy wolontariuszy. To zgrany zespół. Spotykają się kilka razy w tygodniu, by przygotować i przeprowadzić sprzedaż. Atmosfera sprzyja nawiązywaniu relacji. Czasami odnosi się wrażenie, że sklep to także klub ludzi mających silne poczucie przydatności w życiu społecznym. Sklep jest też miejscem, gdzie młodzi ludzie (uczestnicy Programu WINDA) poprzez pracę, uczą się odpowiedzialności i samodzielności.

Za sprawą Stowarzyszenia RENINGSBORG, naszego partnera ze Szwecji (Vastra Frolunda k/Geteborga), wszystkie sklepy na bieżąco są zaopatrywane w atrakcyjny towar. Asortyment jest szeroki: od odzieży, tekstyliów, obuwia, poprzez sprzęt sportowy, rehabilitacyjny, agd, elektronikę, płyty winylowe, ceramikę, szkło, obrazy, artykuły ozdobne, po wszelkiego rodzaju meble, dywany, a nawet pianina.

Sprzedaż w Sklepach NASZ DOM odbywa się według standardów wypracowanych przez stowarzyszenie RENINGSBORG. Głównym załozeniem jest, że podstawową część pracy wykonują wolontariusze, w tym pełnoletni podopieczni i wychowankowie Fundacji „Nasz Dom”.

Osobą odpowiedzialną za prowadzenie Sklepu jest Anna Urbanowicz.


Założenia, jakie realizujemy w Sklepie NASZ DOM w Zbąszyniu:

Zdobycie środków finansowych na działalność statutową Fundacji.

Utworzenie miejsc pracy, staży i praktyk zawodowych dla bezrobotnej młodzieży, podopiecznych Fundacji.

Umożliwienie zaopatrywania się ubogiej ludności w tanio sprzedawane przedmioty.

Zagospodarowanie zabytkowego budynku dworca w Zbąszyniu.

Uaktywnienie i integracja społeczności lokalnej poprzez pracę wolontariacką

 

Zapraszamy na strony sklepów na portalu Facebook:


Sklep NASZ DOM w Zbąszyniu

 

Sklep NASZ DOM w Czerwonaku koło Poznania