Dom powstał na potrzeby wspólnoty WINDA. Początkowo dla nastolatków, dla których nie było miejsca w rodzinach zastępczych. Potem wspólnota WINDA poszerzała swoje działanie o inne grupy potrzebujących: samotne matki, osoby po leczeniu uzależnienia, po odbyciu kary więzienia i wszelkie inne, którym trudno było wrócić do samowystarczalnego życiowego funkcjonowania. Obecnie planowane jest tworzenie wspólnoty młodych dorosłych osób po próbach samobójczych i poważnych epizodach depresyjnych.